wtorek, 13 stycznia 2015

Telefonia VoIP przyszłością dla firm?


technologia voip

Telefonia VoIP jest przyszłością nowoczesnych firm. Na internetowy telefon decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, gdyż jest to rozwiązanie dużo tańsze niż tradycyjne usługi telekomunikacyjne. Pozwala ono na znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania firmy, szczególnie jeśli w znacznym stopniu opiera ona swą działalność na wykonywaniu telefonów.
Z telefonii VoIP korzystają nie tylko firmy call center, ale wszystkie te, w których pracownicy muszą często korzystać z telefonu stacjonarnego. O ile telefonów komórkowych nie można na razie zastąpić, o tyle zwykły telefon można z powodzeniem wymienić na telefon VoIP. Aby zacząć z niego korzystać, nie trzeba mieć nawet dostępu do komputera. Wystarczy bezpośrednie podłączenie aparatu do sieci.

Telefonia VoIP pozwala w znaczny sposób zredukować koszty związane z wykonywaniem połączeń - tak krajowych jak zagranicznych. Wszystko odbywa się bowiem za pośrednictwem Internetu. Jedyne opłaty, jakie musimy ponieść, to opłaty za korzystanie z sieci oraz opłaty na rzecz firmy teleinformatycznej, która zakłada dla nas bramkę - i ewentualnie sprawuje nadzór techniczny nad naszą telefoniczną centralą.

Możemy również skorzystać z dodatkowych usług, jak ustawienie powiadomienia głosowego dla klientów i innych. Telefonia VoIP jest rozwiązaniem w pełni nowoczesnym i wygodnym. Nic więc dziwnego, że coraz rzadziej spotkać można firmy, które korzystają z tradycyjnych usług telekomunikacyjnych. Kto wie, być może niedługo tradycyjne telefony niedługo oglądać będziemy wyłącznie w muzeum?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz