wtorek, 21 stycznia 2014

Ocena kompetencji, czyli weryfikacja CV
ocena kompetencjiJak skłonić pracodawcę do tego, aby znalazł w nas osobę godną danego miejsca pracy? Po pierwsze, trzeba zachęcić go do naszej osoby. Po drugie, potem trzeba tą zachętę zamienić na trwałe zainteresowanie, które przerodzi się w umowę o pracę. Jak zrealizować te kroki, aby wszystko powiodło się po naszej myśli? W tym wpisie postaram się przedstawić pewne rozwiązania, jakich nie znajdziecie w tradycyjnym poradniku dla rozmów rekrutacyjnych, których zadaniem jest ocena kompetencji własnych, przez osoby zajmujące się zatrudnianiem nowych osób.


Zacznijmy więc po kolei – aby dostać się na rozmowę kwalifikacyjną, to trzeba się jakoś dobrze zaprezentować „na papierze”. Wtedy wszystko w rękach naszej przeszłości...bo tak można powiedzieć o CV, jakie prezentuje nasze dotychczasowe umiejętności, osiągnięcia i doświadczenia. Do tego dochodzi jeszcze list motywacyjny, czyli kolejny element, jaki zawierać będzie skrawek naszej wiedzy i umiejętności. Dopiero potem pozostaje oczekiwanie na to, czy pracodawca jest nami zainteresowany – jak zadzwoni tu super, jak nie, to świat się nie kończy, szukamy dalej w pocie czoła i walczymy. Jeśli jednak zostaniemy na takową rozmowę zaproszeni, to wtedy dopiero zacznie się ocena kompetencji...


...właściwa rozmowa ma potwierdzić to, czy nasz potencjalny, przyszły szef dalej będzie nami zainteresowany. Jeśli „na papierze” wyglądaliśmy super, to w rzeczywistości też powinno tak być, chociaż tutaj nie ma żadnej reguły. Jedni mogą się zupełnie „spalić”, inni zaś potwierdzić swoje predyspozycje, sprawiając że ich ocena kompetencji stanie się ostatnim etapem procesu rekrutacyjnego, jaki zostanie zakończony sukcesem w postaci zatrudnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz