poniedziałek, 14 października 2013

Szkolenia online – ówczesna konieczność czy też dodatek?


szkolenia online

Jak na porządnego bloga dotyczącego efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi przystało, nie może tutaj zabraknąć tematów znajdujących się obecnie na topie, zwłaszcza w świecie uzupełniania własnych kompetencji i kierowania kadrą. Dlatego dziś chciałbym przedstawić szkolenia online. Temat niby wydaje się bardzo prosty – mamy jakiś kurs i rozwiązujemy go sobie drogą internetową. No i tak w gruncie rzeczy tak to wygląda, ale mi nie o to chodzi.

Jak dla mnie cały fenomen omawianej sprawy leży nie w samym źródle (czyli rozwiązywaniu czegoś sprzed ekranu komputera), ale w pewnych korzyściach dodatkowych i zarazem prostym pomyśle, który sprawdza się po dzień dzisiejszy – i nic nie wskazuje na to, aby niebawem miał wygasnąć, wręcz przeciwnie. Ktoś kiedyś wpadł na to, że ludzie mogą nie mieć czasu na to, aby dodatkowo wychodzić na zajęcia edukacyjne, a mimo to chcieliby takimi się zająć – dlatego zostały wymyślone szkolenia online. Dlatego udało się po raz kolejny wykorzystać Internet i komputer po to, abyśmy mogli edukować się w ramach domowych zajęć.

Szkolenia online jako połączenie codziennej pracy z dodatkowymi zajęciami


Tak więc, dzięki tym wszystkim udogodnieniom nie musimy już martwić się małą ilością wolnego czasu i koniecznością dodatkowego wygospodarowania go. Oczywiście trzeba poświęcić liczbę X minut na ukończenie danego szkolenia online, ale odpada nam czas dojazdu, transportu i ogólnej podróży, znużenia i jeszcze większego zmęczenia, jakie może powstać podczas kolejnego przemieszczania się, celem zabrania dodatkowych korepetycji lub nauk. Wystarczy nam komputer, wykupienie pakietu i...podjęcie działań. Szkolenia online swoim zakresem obejmują już nie tylko kursy językowe. Nie ma sensu wymieniać ich tutaj po całości, powiem tylko tyle, że w ich skład mogą wchodzić zagadnienia z każdego przedmiotu, jaki znajduje się w szkole.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz